اگر در گوگل عبارت How to edit a tweet (چگونه می‌توان یک توییت را ویرایش کرد) جستجو کنید، با ۳۲۱ میلیون پاسخ روبرو می‌شوید که چنین چیزی حداقل در برهه کنونی ممکن نیست.حالا «جک دورسی»(Jack Dorsey)، مدیر عامل توییتر در این باره اظهار نظر کرده است.

اظهار نظر جک دورسی مدیرعامل توییتر

دورسی در رویدادی در هندوستان در این باره گفته است که می‌داند که بسیاری از کاربران این شبکه اجتماعی خواستار ارائه‌ی چنین قابلیتی هستند، اما امکان‌پذیر کردن ویرایش آن‌چنان هم ساده نیست. بنا بر گزارش وبسایت TheNextWeb این شرکت پیش از پیاده سازی، به دقت در حال تصمیم گیری برای موارد استفاده کلید ویرایش است.

. گفته شده که این گزینه می تواند برای کمک به اصلاح اشتباهات تایپی به کار برود. دورسی با اشاره به توجه به این موارد استفاده گفته:

«بسیاری از افراد خواهان کلید ویرایش هستند چرا که می خواهند به سرعت اشتباهات خود را اصلاح کنند؛ اشتباهاتی از قبیل غلط املایی یا توییت کردن یک لینک URL اشتباه».

او در ادامه خاطرنشان کرده که امکان ویرایش توییت در مدت‌زمان نامحدود چیزی نیست که منطقی باشد، زیرا با این کار، کاربران خیلی راحت می‌توانند توییت‌های جدل‌آمیز خود را که مدت‌ها پیش منتشر کرده بودند، تغییر دهند. او در ادامه گفته:

«ما از مدت‌ها قبل مشغول بررسی ارائه‌ی این قابلیت هستیم و نباید در رابطه با این موضوع عجله کنیم.»

 

جک دورسی

اگرچه ارائه‌ی قابلیت ویرایش توییت برای مدت‌زمان طولانی اصلا اقدامی منطقی محسوب نمی‌شود، ولی توییتر خیلی راحت می‌تواند کاری کند که مثلا ۳۰ ثانیه تا ۲ دقیقه بعد از انتشار توییت، ویرایش آن امکان‌پذیر باشد و ارائه‌ی چنین مشخصه‌ای مطمئنا چندان هم مشکل نخواهد بود.

روش مرسوم برای ویرایش توییت ها

اما تا زمان پیاده سازی این قابلیت می توانید روش مرسوم برای ویرایش توییت ها را در پیش بگیرید: از توییت خود یک کپی بگیرید، توییت را حذف کنید و در نهایت توییت جدیدی ارسال کنید؛ البته شاید هم بهتر باشد از همان ابتدا و پیش از ارسال توییت دقت بیشتری به خرج دهید.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید