اینستاگرام بازگردانی حساب‌های هک شده را آسان‌تر می‌کند

دسته بندی ها : مجله فناوری برتر 23 ژوئن 2019 آرمان محمدی پور 243 بازدید
no thumbnail sigma

معمولا حساب‌های کاربری پر مخاطب در اینستاگرام همیشه در معرض خطر دزدیده شدن توسط هکرها قرار داشته‌اند. برخی از این هکرها حتی با تهدید به حذف حساب کاربران، از آن‌ها اخاذی می‌کنند.

این دسته از افراد، به خصوص کسانی که تعداد دنبال‌کننده‌هایشان در اینستاگرام بسیار بالاست، در برخی موارد باید هزینه‌ی زیادی صرف بازگرداندن حساب خود کنند. همچنین گزارش شده تعدادی از این هکرها حساب‌های کاربری با تعداد دنبال‌کننده‌های بیش از ۵۰.۰۰۰ نفر را در ازای دریافت مبلغی بالغ بر ۱۰۰.۰۰۰ دلار به فروش می‌رسانند.

اما به نظر می‌رسد اینستاگرام در حال برسی ویژگی‌های جدیدی است که بتواند بازیابی حساب‌های کاربری هک شده را آسان‌تر کند. در حال حاضر با وارد کردن اطلاعات اشتباه، اینستاگرام از شما می‌خواهد با کلیک روی عبارت «به کمک نیاز دارید؟» شماره‌ی تلفن یا ایمیل بازیابی خود را وارد کرده و اطلاعات حساب خود را بازیابی کنید.

اینستاگرام
هک اینستاگرام

اما هنگامی که تمام اطلاعات حساب تغییر کند چطور می‌توان حساب را برگرداند؟ خوشبختانه به کمک این ویژگی جدید، اگر هکرها اطلاعات حساب شما را تغییر داده باشند، می‌توانید از اینستاگرام بخواهید یک کد شش رقمی به شماره‌ یا ایمیل قبلی مرتبط با حساب ارسال کند. با وارد کردن این کد نه تنها می‌توانید حساب خود را برگردانید، بلکه تمام دسترسی‌های جدید به حساب شما نیز قطع خواهد شد. بنابراین هکری که حساب شما را دزدیده بود، هیچ دسترسی به آن نخواهد داشت.

تغییر نام کاربری

یکی دیگر از ویژگی‌های جالب که تاکنون برای نسخه‌ی اندرویدی اینستاگرام در دسترس بود و به زودی به iOS نیز راه خواهد یافت این است که بعد از تغییر نام کاربری، نام قدیمی به مدت ۱۴ روز توسط هیچ کاربری قابل انتخاب نخواهد بود، تا اینکه صاحب اصلی با وارد کردن مشخصات مربوط به حساب خود بتواند در طول همین ۱۴ روز حساب خود را برگرداند. به عبارتی اینستاگرام دو هفته برای قربانیان زمان می‌خرد تا حساب خود را بازیابی کنند.

قابلیت‌های جدید اینستاگرام نه تنها بازیابی حساب‌های هک شده را آسان می‌کند، بلکه حتی می‌تواند از دزدی‌ این حساب‌ها نیز تا حدودی جلوگیری کند. چراکه بعید به نظر می‌رسد با این موانع امنیتی جدیدی که اینستاگرام سر راه هکرها قرار داده، حتی دزدیدن حساب‌های پر مخاطب نیز در نهایت فایده‌ای به حال آن‌ها داشته باشد.

آرمان محمدی پور

بیش از 5 سال است که با وردپرس کار می کنم و در حوزه هایی چون سئو و محتوا سازی مطابق با الگوریتم های روز گوگل گام برداشتم و پس از آن شروع به یاد گیری روش های کسب درآمد آنلاین شدم به کسب اطلاعات بیشتر در زمینه دیجیتال مارکتینگ پرداختم. اکنون شروع به ساختن آموزش در تمامی زمینه های کسب و کار دیجیتال کرده ام و امید وارم این آموزش ها مورد قبول تمامی کاربران قرار گیرد.

قوانین ارسال دیدگاه در سایت

  • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

نظرات کاربران

متاسفیم! برای ثبت دیدگاه باید وارد شوید!

لینک کوتاه :
0