سرویس پیام رسانی تلگرام ماهانه ۴۰۰ میلیون کاربر فعال را به خود اختصاص داده است.

پیام رسان تلگرام

تلگرام توسط Pavel Durov تاسیس شد که سایت شبکه اجتماعی روسی را نیز تاسیس کرد و گفته هر روز حدود یک میلیون و نیم کاربر را اضافه می‌کند و بیشترین دانلود را در میان برنامه‌ها و رسانه های اجتماعی در بیش از ۲۰ کشور دنیا برخوردار است.

تلگرام در پاسخ به محبوبیت روزافزون Zoom و Houseparty سعی در ارائه یک ویژگی تماس ویدیویی ایمن برای کاربران خود در سال جاری دارد.با این حال ، این شرکت که مقر آن در دبی قرار دارد ، در مورد آینده کیف پول cryptocurrency و TON blockchain که در سال ۲۰۱۸ اعلام کرده بود صحبت نکرد اما در اوایل سال جاری به بهره برداری رسید.

شرکت تلگرام در یک مقاله گفته است که “از آنجا که شکاف محبوبیت بین تلگرام و رقبای قدیمی تر باریک می شود ما اعتبار بیشتر و بیشتری را در این فرض دریافت می‌کنیم”.

تلگرام با ده ها سرویس پیام رسانی محبوب از جمله WhatsApp که بیش از ۲ میلیارد کاربر در سطح جهان را به خود اختصاص داده است، رقابت می کند. تلگرام اغلب وقتی سرویس های متعلق به فیسبوک با قطع شدن مواجه است، بیشترین افزایش کاربر خود را مشاهده می کند. همچنین می‌توان دوروف را یکی از منتقدان اصلی واتس اپ دانست.

تلگرام

نسخه Telegram desktop

نسخه Telegram desktop، که مانند برنامه های WhatsApp برای اتصال نیاز به گوشی دارند بدون هیچ گونه نیاز به اتصال تلفن به اینترنت برای عملکرد می توان از آن استفاده کرد و طیف وسیعی از ویژگی ها از جمله پوشه ها و حافظه ابری آن به محبوبیت آن افزوده و آن را به یک مجموعه وفادار از کاربران تبدیل کرده‌است.

اما این ویژگی ها باعث سوء استفاده از پلتفرم آن شده است که حداقل چند میلیون کاربر آن را به خدمات توزیع و بارگیری نسخه های غیرقانونی فیلم ها، آهنگ ها و برنامه ها متکی هستند.

تلگرام همواره با بی‌توجهی به نظرات مقامات دولتی و شرکت های مختلف عمل کرده است، که منجر به موارد منع استفاده شده است. تلگرام، که در چین ممنوع است، پرجمعیت ترین کشور جهان به عنوان یکی از بزرگترین بازارهای آن شمارش می شود.

مردم چین برای استفاده و دانلود تلگرام از شبکه های خصوصی مجازی (VPN) استفاده می کنند. با وجود فیلتر های شدید موجود در چین و سانسور شدید خبر ها، برنامه تلگرام به مکان ایمن برای کاربران WeChat تبدیل شده است. مخصوصا برای کاربرانی که به دنبال اطلاعات معتبری در مورد coronavirus در اوایل سال جاری بودند.

تلگرام امروز یک دایرکتوری استیکر را رونمایی کرده که در آن بیش از ۲۰،۰۰۰ استیکر وجود دارد و تعداد کمی از پیشرفت ها از جمله گزینه مرتبط با بارگذاری فایل‌ها در گوشی‌های اندرویدی دچار تغییراتی شده را شرح داده است. این شرکت همچنین اعلام کرد که در حال ایجاد یک پایگاه اطلاعاتی آموزشی برای دانشجویان است و طرح‌هایی برای توزیع ۴۰۰۰۰۰ یورو به سازندگان برای ایجاد این آزمایش‌ها دارد.

هفته گذشته TechCrunch فهمید که این سرویس به نقطه عطف ۴۰۰ میلیون کاربر رسیده است، اما در آن زمان تلگرام به درخواست اظهار نظر پاسخ نداد.

2 دیدگاه

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید