راه اندازی سرویس جدید VoLTE همراه اول

راه اندازی سرویس جدید VoLTE همراه اول برای تجربه صدای باکیفیت بر بستر ۴G برای تمام کاربران راه‌اندازی شده است.این سرویس علاوه بر تاثیر بر روی کیفیت صدا، امکان دسترسی به اینترنت در طول مکالمه را نیز فراهم می‌کند.

فناوری VoLTE همراه اول

اگر تاکنون با اپلیکیشن‌های پیام‌رسان مثل واتس‌اپ تماس صوتی را تجربه کرده باشید می‌دانید که کیفیت صدا به مراتب بهتر از تماس صوتی عادی با تلفن همراه است. دلیل این تفاوت پهنای باند محدود شبکه ۲G و ۳G برای تماس صوتی است که در VoLTE بر بستر ۴G رفع شده است.

hamrahaval-volte-1

با این‌که پیش از این سایر اپراتورها نیز این فناوری را تست کرده بودند اما حالا برای اولین‌بار سرویس VoLTE همراه اول برای تمام کاربران قابل استفاده است.؛ مشترکین از این پس می‌توانند بر بستر این شبکه، مکالمه‌ای با آخرین استانداردهای جهانی و بهترین کیفیت صدا (کیفیت HD) داشته باشند.

تماس VoLTE از بستر شبکه‌های ۲G و ۳G نمی‌گذرد و علاوه بر تجربه‌ی یک مکالمه‌ی صوتی با کیفیت بالا، امکان استفاده‌ی همزمان از صوت و دیتا را نیز فراهم می‌کند؛ لذا مشترکین می‌توانند در حین مکالمه‌ی صوتی از اینترنت استفاده کنند.

مزایای سرویس VoLTE همراه اول چیست؟

  • کیفیت بالاتر تماس به دلیل پهنای باند گسترده LTE
  • امکان برقراری تماس در شبکه‌ی LTE
  • زمان برقراری تماس (Call Setup) در VoLTE بسیار پایین‌تر است
  • امکان استفاده همزمان از مکالمه و دیتا فراهم می‌شود.

هزینه مکالمه بر پایه VoLTE

تماس صوتی VoLTE با وجود کیفیت بسیار بالاتر همان تعرفه مشابه تماس صوتی عادی را دارد.

hamrahaval-volte-4

آموزش فعال کردن VoLTE همراه اول

قبل از هرچیز برای استفاده از سرویس VoLTE باید از سیم کارت های نسل ۴G همراه اول استفاده کنید.برای برقراری تماس VoLTE در همراه اول نیازی به داشتن بسته دیتا نیست.

مشترکینی که دارای تلفن‌های هوشمند که در زیر معرفی شده هستند با به‌روزرسانی‌های دستگاه خود و شماره گیری #۲۴۵۱*۱۰*می‌توانند این سرویس را فعال نمایند. همچنین در صورت عدم قابلیت اتصال، با شماره‌گیری همین کد دستوری پیغامی برای کاربر ارسال خواهد شد.

نحوه‌ی برقراری تماس از طریق VoLTE هیچ تفاوتی با تماس عادی ندارد و تمام مشترکینی که دارای تلفن همراهی با قابلیت پشتیبانی از VoLTE همراه اول باشند با قرار گرفتن در پوشش شبکه‌ی LTE و برقراری تماس به صورت معمول یک تماس با کیفیت VoLTE خواهند داشت.

hamrahaval-volte-2

تلفن‌های هوشمند با قابلیت پشتیبانی از VoLTE همراه اول

گوشی های تلفن همراه (LG M۷۰۰(Q۶ Prime) ،LG M۷۰۰(Q۶ Plus، گلکسی اس ۸، گلکسی اس ۸ پلاس،هواوی پی ۱۰، هواوی پی ۱۰ پلاس اولین مدل‌های تلفن همراه با قابلیت پشتیبانی از VoLTE هستند. سایر برندها و مدل‌های مختلف در آینده به لیست تلفن‌های دارای قابلیت پشتیبانی از سرویس VoLTE  اضافه خواهند شد.

4 دیدگاه

  1. سلام آیا برای استفاده از فناوری تلفای همراه اول هم نیازبه گوشی دارای فناوری volete هست؟پس چرانوشته آندروئید ۴ به بالا می توان استفاده کرد

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید