آموزش بستن آپدیت ویندوز 10 ؛ جلوگیری از آپدیت ویندوز 10

دسته بندی :آموزش 15 نوامبر 2018 آرمان محمدی پور 806
no thumbnail sigma

چگونه آپدیت ویندوز 10 را ببندیم

ویندوز 10 که توسط مایکروسافت عرضه شد و با  استقبال فراوانی نیز رو به رو شد، دارای ویژگی های بسیاری است و امکانات بسیاری به آن اضافه شده است.ویندوز به صورتی طراحی شده که به صورت به‌روزرسان خودکار آپدیت های روزانه را دانلود کند.یکی از دغدغه های کاربران غیرفعال کردن به‌روزرسان خودکار ویندوز 10 است. شما میتوانید از نرم افزار جلوگیری از آپدیت ویندوز 10 ویا بستن آپدیت به روش دستی انجام دهید که ما در ادامه با آموزش بستن آپدیت ویندوز 10 همراه شما خواهیم بود.

غیرفعال کردن به‌روزرسان خودکار ویندوز 10

برای غیرفعال کردن به‌روزرسان خودکار ویندوز 10،به بخش Administrative Tools بروید.در این قسمت می‌توانید به‌روزرسان خودکار را غیر فعال کنید به طوری که آپدیت ویندوز های جدید را هم جستجو نکند.

برای این کار باید به قسمت Control Panel ویندوز 10 بروید.

 

بستن آپدیت ویندوز 10

در قسمت Control Panel روی System and Security کلیک کنید. در این قسمت هم باید روی Administrative Tools کلیک کنید.

 

بستن آپدیت خودکار ویندوز 10

در صفحه باز شده، تمام گزینه‌های موجود در Administrative Tools را مشاهده خواهید کرد. در این صفحه باید به دنبال Services باشید. وقتی که آن را پیدا کردید، روی آن دابل کلیک کنید.

 

غیرفعال کردن آپدیت ویندوز 10

با وارد شدن به قسمت Services به دنبال گزینه‌ای به نام Windows Update باشید. روی آن دابل کلیک کنید تا بتوانید به تنظیمات مخصوص این بخش وارد شوید.

آپدیت ویندروز 10

در این قسمت باید همانند شکل زیر عمل کنید. قسمت Startup Type را روی Disabled قرار دهید و در قسمت Service Status روی Stop کلیک کنید. چند ثانیه طول خواهید کشید تا این سرویس به شکل کلی غیرفعال شود.

ویندوز 10

 

آموزش فعال كردن آپدیت اتوماتیك ویندوز 10

برای فعال کردن مجدد آپدیت ویندوز باید تمام مراحل بالا را طی کنید و در آخر روی گزینه Start کلیک کنید. بعد از این‌کار باید به قسمت Windows Update بروید. عبارت Windows Update را در محیط جستجوی منوی استارت تایپ کنید و در صفحه به نمایش در آمده باید روی Retry کلیک کنید تا سیستم عامل تمام به‌روزرسان ها را دانلود کند.

 

آموزش جلوگیری از آپدیت ویندوز 10

برای جلوگیری از آپدیت ویندوز 10 در نسخه جدید (1803) بصورت زیر عمل کنید:

  • از منوی Start بر روی گزینه Settings کلیک کنید.
  • در صفحه ظاهر شده روی گزینه Update & Security کلیک کنید.
  • در صفحه ظاهر شده بر روی گزینه Advanced Options کلیک کنید.
  • گزینه انتخابی مربوط به Pause Updates که بر روی Off قرار دارد را به On تغییر دهید.

جلوگیری از آپدیت ویندوز 10

بستن آپدیت ویندوز 10 در میکروتیک

 

زمانی که در ویندوز ۱۰، یک کانکشن اتصال به اینترنت را در حالت metered قرار می‌دهیم، ویندوز از دانلود آپدیت‌ها به هنگام متصل شدن به این کانکشن، خودداری می‌کند. به‌طور خودکار ویندوز ۱۰ برخی کانکشن‌ها را در حالت metered قرار می‌دهد اما ما نیز می‌توانیم کانکشن‌های دلخواه خود را در حالت محدود قرار دهیم. در این حالت محدود، آپدیت‌های ویندوز دانلود نمی‌شوند. این را هم یادآور می‌شویم که بعد از قطع اتصال و اتصال دوباره، وضعیت کانکشن از حالت metered خارج نمی‌شود. پس پیشنهاد می‌شود که اگر از اینترنت با ترافیک محدود استفاده می‌کنید بر روی آن حالت metered را فعال کنید.

 

آموزش فعال سازی حالت metered

آموزش فعال سازی حالت metered

در ابتدا باید به کانکشن اینترنت خود در ویندوز وصل شویم، قسمت Settings را باز میکنیم و وارد بخش Network & Internet می شویم، در ادامه باید بر روی Advanced options که در ریز لیست شبکه های وای فای قرار دارد کلیک می‌کنیم. در مرحله آخر گزینه Set as metered connection را بر روی حالت on قرار میدهیم.

 

نرم افزار های جلوگیری از آپدیت ویندوز 10

شما می‌توانید از نرم افزار جلوگیری از آپدیت ویندوز 10 استفاده کنید، برنامه‌های معرفی‌شده از برجسته‌ترین برنامه‌های هستند که درزمینه متوقف کردن آپدیت خودکار ویندوز و برنامه‌هایی که به‌صورت خودکار آپدیت می‌شوند استفاده کنید.

 

StopUpdates10 1.0.7 نرم افزار جلوگیری از آپدیت ویندوز 10

 

StopUpdates10 نرم افزار جلوگیری از آپدیت ویندوز 10 است که به شما این امکان را می‌دهد تا بتوانید هر زمان که ویندوز ۱۰ قصد آپدیت کردن ویندوز را داشت، آن را غیرفعال کرده و یا واکنشی نشان ندهید. این ابزار می‌تواند به‌صورت کاملاً مسائل آپدیت ویندوز را برای شما فراهم کند و کند شدن‌های مکرر ویندوز به دلیل آپدیت‌های سنگین را رفع کند. این برنامه از به‌روزرسانی ویندوز جلوگیری می‌کند و تمام اعلانی‌های آزاردهنده آن را نیز حذف می‌کند.

با استفاده از StopUpdates10 می‌توانید به مسدودسازی آپگریدهای ویندوز نیز پرداخته و برنامه های های غیر لازم و مکرر ویندوز را غیرفعال کنید. این برنامه دارای ویژگی های بزرگی است و حتی می‌توانید توسط آن نرم‌افزارهایی که موجب آپدیت ویندوز می‌شوند را غیرفعال کنید. این اپلیکیشن دارای محیط کاربری ساده‌ای است و تنها باید آن را نصب‌کرده و شروع به استفاده از برنامه کنید.

 

نرم افزار StopUpdates10

با استفاده از این برنامه می‌توانید اطلاعیه‌هایی که موجب سردرگمی و عصبانیت می‌شوند را به‌طور کامل غیرفعال کرده و دیگر از شر مسائل آپدیت ویندوز خود خلاص شود. این برنامه برای ویندوز ۱۰ کار می‌کند و تمام برنامه‌های ویندوز را نیز تحت پوشش خود قرار خواهد داد تا از آپدیت آنها نیز جلوگیری کند.

 

Windows 10 Update Switch v1.0.1.303 نرم افزار جلوگیری از آپدیت ویندوز 10

 

Windows 10 Update Switch نرم افزار جلوگیری از آپدیت ویندوز 10 ساده و کم‌حجمی است که به کاربران اجازه می‌دهد تا به‌راحتی به‌روزرسانی خودکار ویندوز ۱۰ را غیرفعال کنند. پس از نصب و اجرای این ابزار تنها کافی ست تا کلیک بر روی یک دکمه، آپدیت خودکار ویندوز ۱۰ را غیرفعال (disable) نموده و در صورت لزوم مجدداً آن را فعال (Enable) کنید.

 

Windows 10 Update Switch نرم‌افزار

توجه داشته باشید که این روش راه‌حلی قطعی و پایدار نیست و شما باید تمام اتصالات ویندوز خود را به‌صورت Metered تغییر دهید تا در این حالت دیگر آپدیت خودکاری برای ویندوز ۱۰ دانلود نشود.
در حال حاضر Windows 10 فقط به شما اجازه می‌دهد تا اتصالات Wi-Fi سیستم را به‌صورت Metered قرار دهید اما نرم‌افزار این امکان را برای شما فراهم می‌کند تا انواع اتصالات ازجمله 3G, 4G, Ethernet و Wi-Fi را به‌صورت Metered تنظیم کنید و درزمانی که مایل بودید آن‌ها را به حالت non-metered تغییر دهید. هنگامی‌که تمام اتصالات به اینترنت را به‌صورت Metered تنظیم کنید، ویندوز حتی اگر سرویس آپدیت را اجرا کند بازهم نمی‌تواند در اتصالات اینترنتی، آپدیتی دریافت کند.

 

مخفی‌کردن و جلوگیری کردن از دانلود یک بروزرسان خاص

اگر مشکل پهنای باند ندارید یا سیستم شما قدیمی نیست، پس نباید با بروزرسان‌های ویندوز ۱۰ مشکلی داشته باشید؛ اما اگر از این مشکلات رنج می‌برید، می‌توانید انتخاب کنید که چه بروزرسان‌هایی روی سیستم شما نصب شوند. مایکروسافت ابزار دانلودی به نام Show or Hide Updates را طراحی کرده که برای این کار در نظر گرفته‌شده است. این ابزار باعث می‌شود که کاربران بتوانند از نصب بروزرسان‌های خاص جلوگیری کنند یا زمانی آن‌ها را نصب کنند که بروزسان جدیدتر مشکلات آن‌ها را برطرف کرده باشد. این ابزار را می‌توانید از طریق این لینک دانلود کنید. این ابزار هیچ‌گونه مراحل نصبی ندارد و با اجرای آن می‌توانید از نصب آپدیت‌های مختلف جلوگیری کنید. این ابزار باعث می‌شود که شما بتوانید یک بروز رسان را از روی سیستم خود پاک‌کنید.

 

امیدواریم این پست مفید واقع گردد .

آرمان محمدی پور

بیش از 5 سال است که با وردپرس کار می کنم و در حوزه هایی چون سئو و محتوا سازی مطابق با الگوریتم های روز گوگل گام برداشتم و پس از آن شروع به یاد گیری روش های کسب درآمد آنلاین شدم به کسب اطلاعات بیشتر در زمینه دیجیتال مارکتینگ پرداختم. اکنون شروع به ساختن آموزش در تمامی زمینه های کسب و کار دیجیتال کرده ام و امید وارم این آموزش ها مورد قبول تمامی کاربران قرار گیرد.

قوانین ارسال دیدگاه در سایت

  • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

لینک کوتاه:
0