اواسط تابستان بود که اینستاگرام خبر از توسعه ویژگی جدید اینستاگرام و اجرایی کردن قابلت جدید Your Activity برای نمایش مدیریت زمان در اینستاگرام و میزان استفاده کاربران را اینستاگرام دادند،که البته این ایده در زمان مذکور عملی نشد.

میزان استفاده کاربران در اینستاگرام

حال اینستاگرام به‌عنوان شرکت تابعه‌ی فیسبوک، امروز به‌طور رسمی این ویژگی مدیریت زمان در اینستاگرام را تحت عنوان «Your Activity» برای کاربران خود در دسترس قرار داد . این امکان شامل ابزارهایی برای آگاهی از کل زمان سپری شده در اینستاگرام طی روز، میانگین استفاده از اپلیکیشن در روزهای اخیر و هشداری برای «زیاد شدن» زمان استفاده از این اپلیکیشن را در خود جای داده است،همچنین امکان توقف ارسال اعلانیه‌های اینستاگرام را در بازه‌ی زمانی خاصی دارد.

لازم به ذکر است که پیش از این اپل در iOS با ویژگی «Screen Time» و گوگل نیز در اندروید ۹ با داشبورد سلامت دیجیتال، به حوزه کنترل ساعات طی شده در فضای مجازی و به طور کل گوشی ها ورود کرده بودند.حال فیسبوک و اینستاگرام به‌عنوان دو شبکه‌ی اجتماعی بزرگ و پرکاربر دنیا قصد دارند با پیاده‌سازی ویژگی فوق، میزان استفاده کاربر از این دو شبکه‌ی اجتماعی را در طول هفت روز یک هفته گزارش دهند؛ چنین قابلیتی باعث می‌شود تا کاربران بر سلامت روان خود کنترل بیشتری داشته باشند و از آسیب‌زا بودن شبکه‌های اجتماعی جلوگیری کنند.

 

فیسبوک، کمپانی مادر اینستاگرام، قرار است داشبورد مورد بحث را با نام «Your time on Facebook» ارائه کند و با توجه به اعلام همزمان آن با اینستاگرام، احتمالاً به زودی شاهد حضور قابلیت جدید در فیسبوک هم خواهیم بود.

قابلت جدید Your Activity

استفاده از قابلت جدید Your Activity

داشبورد ویژگی جدید اینستاگرام «Your Activity» در صفحه پروفایل اپلیکیشن قابل دسترسی بوده که پس از بروزرسانی (آپدیت های اینستاگرام به صورت منطقه ای عرضه می شوند و ممکن است در کشورهای مختلف مانند ایران، با تأخیر در دسترس قرار گیرند) می توانید از آن استفاده کنید.

 

امیدواریم این پست مفید واقع گردد .

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید